İstanbul Sineklik Modelleri

Sineklik pencerelerimizin açılmasını sağlayacak şekilde genellikle plastik doğrama üzerinde, yanmaz fiber glass tül ile kaplanmış sistemdir. Sivrisinek, kara sinek, böceklerin evlerimize girmesini engel olur. Sağlıklı bir şekilde temiz hava akışını sağlar.

ara

 

sinekliksineklik modelleri

Sinekliğin Faydaları

Koruma sağlar: Pencere ve kapılardan ev ya da ofis içlerine böceklerin, hayvanların, yaprakların ve birikintilerin girmesini engeller. Takılı bir pencere, olası bir sağanak yağmurda sinekliksiz bir pencereye göre daha iyi koruma sağlar ve içeriye su girmesini engeller.

Taze hava akımı: böcekler ve yaprak benzeri atıkların girmesine engel olurken; aynı zamanda temiz hava akışına izin verir.

Güneş ışığını ve ısı kazancını azaltır: Sıcak iklimlerin yaşandığı ülkelerde, güneş ışığını azaltmak için koyu renkli modeller kullanılır. Böylece, ev içini soğutma maliyetlerini ve aynı zamanda ev içindeki mobilya, halı ve zeminlerde güneş ışığından oluşabilecek hasarları da en aza indirir.

Bu ürünü kullanmanın faydalarından bir tanesi de; rüzgârlı havalarda, iç mekânlara büyük boyutlardaki nesnelerin girmesini engellemesidir.

Koruyucu kullanılan bir mekânda sinek ve türleri olmayacağı için, sinek ilacı kullanmak zorunda kalınmaz. Bilindiği gibi bu tür ilaçların, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi vardır.

Sineklik ölçüsü nasıl alınır?

İki farklı yöntem ile doğru ölçü alabiliriz.

  1. Yöntem: Genelde birçok evde pimapen pencere ve kapı sistemleri kullanılır. Biz de burada bu tür pencere ve kapı sistemlerine göre nasıl ölçü alınır sorusuna cevap vereceğiz. Pencere ya da kapı elemanlarının dış ölçüleri alınır ve bu ölçülere yarım santimetre eklenir. Bu ölçü, sinekliğin bitmiş ölçüsü olacaktır.
  2. Yöntem: Pencere ya da kapı sistemlerinin conta kısmından alınan iç ölçü, ikinci yöntem olarak kullanılır. Sadece contaların çıkıntıları arasındaki mesafeyi ölçü olarak almalısınız. İhtiyaca ve ürün kullanılan yapının durumuna göre birçok model bulunmaktadır.
  3. Ürün modelleri ve özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
Stor Sineklik modelleri

Pencere ve kapı sistemlerinde kullanılan kumaş, ahşap, plastik ve diğer malzemelerden yapılan ve bir kanal içinde aşağı ve yukarı hareket eden perde sisteminin adıdır. Günümüzde sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Stor türünde olan sinekliklere sabit model de denilmektedir.

Stor modeller, aynı perdenin çalışma mantığında olduğu gibidir. Yani yukarı ve aşağı hareket edebilen bir mekanizmaya sahiptir. Kaliteli modellerinden bir tanesidir.

Ahşap ya da PVC esaslı kapı ve pencere sistemlerinde kullanılır. Genelde pencere sistemlerinde dikey olacak şekilde tasarlanır. Hemen hemen en çok tercih edilen modeldir.

Kapı sistemlerinde ise, genelde yatay düzeneğe sahip olan modeller tercih edilir.

İmalatı; duble, yatay ve dikey olmak üzere üç türde yapılır.

Menteşeli Sineklik modeller

Aç kapa sistemi ile çalışmaktadır. Pencere kasası tarafında mıknatıs bulunur. Bu sayede kolayca açılıp kapanabilir. Modeller arasında yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Mıknatıslı olarak da adlandırılır.

Menteşe kısmından kolayca sökülebilir ve temizlenebilir. Ham maddesi Fiberglass malzemesidir. Bu yüzden oldukça uzun ömürlüdür.

Kapı ya da pencerelerin yoğun bir şekilde kullanıldığı alanlarda tercih edilir.

Plise Sineklik modeller

Yatay ya da dikey modelleri vardır. Stor perdeye benzer bir görünüme sahiptir. Plise  kasası, ahşap ya da PVC esaslı olarak üretilir. Pileli  ya da Tül olarak da isimlendirilir.

Menteşeli sistemlerin aksine yer kaplama sorunu yoktur. Genelde cam balkon sistemlerinde kullanılır. 400 santimetre genişliğe ve 300 santimetre yüksekliğe kadar üretilebilir.

Dört mevsim çıkarmadan kullanılabilir ve temizliği de oldukça kolaydır. Plise tülü de fiberglass malzemeden yapılır ve oldukça dayanıklıdır.

Geniş pencerelerde yatay, dar pençelerde ise dikey modeller kullanılır. Ayrıca kapılarda genelde dikey modeller tercih edilir. Pencere ya da kapı sistemlerinin profillerine uyumludur.

Yatay olarak açılıp kapandığı ve pencere boyutlarında olduğu için pencere olarak da isimlendirilir.

Pvc kapı ve pencere modellerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Akordiyon modeller

Plise sistemlerinin farklı bir modelidir. Akordiyon modeli, açılış şekli itibariyle diğer plise modellerinden ayrılır. Aynı zamanda katlanır olarak da adlandırabiliriz.

Bu türün kapı modelleri de kullanım kolaylığı ve işlevliği açısından, çokça tercih edilir. Pratik sineklik modellerindendir.

Pencere ya da kapı kasasının üzerine monte edilir ve raylı bir sisteme sahiptir. Kullanımı oldukça kolaydır. Kolayca temizlenebilir.

Sağdan sola ya da soldan sağa doğru açılırlar. Cam balkon sistemlerinde sıklıkla kullanılır. Cam sineklik sistemleri günümüzde müstakil konutlarda tercih ediliyor.  Cam fiyatları itibari ile de ekonomik bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Akordeon fiyatları hakkında da sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sürme modeller

Plise modellerinin farklı bir versiyonudur. Dışarıdan monte edilir ve genellikle, bahçe ya da verandaya açılan kapı ve pencerelerde kullanılır.

Sürme modelleri, rulman adı verilen teker sistemleri üzerinde hareket eder. İki türde ray profili, orta kayıt ve kanat profilinden oluşmaktadır.

Tek ve çift olmak üzere iki türü bulunmaktadır. Çift olan sistemlerde ray uzunluğu 38 milimetre, tek olan sistemlerde ise 22 milimetredir.

Sinekliğin kapanma yerlerine takılan fırçalar sayesinde, hiçbir uçan haşerenin iç mekâna girmesi mümkün değildir. Sistemlerin arasında önemli bir yere sahiptir.

Kolay bir kullanıma sahiptir ve kolayca temizlenebilir. Cam balkon ve PVC sistemlerine kolayca montajı sağlanabilir.

Yatay ve dikey yönde açılabilmektedir. Sürgülü modelleri, kapılarda yatay, pencerelerde ise dikey olarak açılabilecek şekilde üretilir. Sürgülü fiyatlarının ekonomik olduğunu belirtelim bu arada…

Pileli fiyatları, hakkında firmamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Telin kalitesi nasıldır?

Ahşap, PVC ya da alüminyum kasanın içinde bulunan ve ana malzemeyi oluşturan sineklik teli fiberglass denilen özel bir malzemeden yapılır.

İlk çıktığı zamanlarda, tellerin birbirine örülmesi ile yapılıyordu. Ancak kısa sürede paslanması, neme ve rutubete karşı dayanıksız olması gibi nedenlerden ötürü, bu malzeme terk edildi.

Fiberglass malzemesi ise birçok sanayi kolunda yaygın olarak kullanılıyor. Bunun sebebi; dayanıklı olması, paslanmaması ve ısıya karşı dirençli olmasıdır.

Profili nedir?

Sistemi oluşturan iskelettir diyebiliriz. Birçok parçadan oluşur ve tüm bu parçalar, profillerin özelliklerini sergiler.

Köşe takozu: 90 derece açıya sahip, profili köşesini sabitleyen parçadır. Farklı açılarda da imal edilir.

menteşe: profilin farklı yönlere hareket edebilmesini sağlayan parçadır.

tutamak: İskeletin el ile kontrol edilebilmesini sağlayan parçadır.

Profiller: 10/20, 20/40 ve daha birçok ölçüde üretilen ve sinekliğin iskeletini oluşturan parçalardır. Kapı ve pencere ölçülerine göre, profil özelliği ve ölçüleri de değişir.

fitil: Bir tür yalıtım malzemesidir ve suyun geçişini engellemek için profile yerleştirilir.

Profil kasalarının malzemesi, günümüzde daha çok alüminyumdan imal edildiği için alüminyum olarak da adlandırılır.

Fiberglass malzemeden üretilen tülü, profile arasında takılan malzemedir. Uçan haşerelerin geçişini engelleyen parça budur.

Sineklik fiyatları

Kapı ve pencere ölçülerine göre imalatı yapıldığından, fiyatı da bu kıstaslara göre belirlenmektedir. Ucuz ve pahalı ürün modelleri, ihtiyaca ve bütçeye göre tercih edilebilir.

Sineklik fiyatları; kaç adet istendiğine, kapı ya da pencerenin en ve boy ölçüsüne göre değişkenlik gösterir.

Menteşe fiyatları, diğer modellere oranla daha ekonomiktir. Montajı ve kullanılması kolay olmasının yanında, uygun fiyatından dolayı, birçok kişi tarafından tercih edilir.

Plise modellerinin fiyatı, verilen ölçüye göre değişkenlik gösterir. Biraz daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kullanım kolaylığı açısından, aslında verilen ücreti hak ettiğini söyleyebiliriz. Plise fiyatları, kalitesine göre oldukça ekonomiktir.

Store fiyatları, aslında çok da pahalı değildir. Eğer söz konusu kalite ve kullanım kolaylığı ise fiyatın makul olduğunu belirtmek isteriz. Pimapen fiyatları ile kıyaslandığında, daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.

Pimapen kapı modelleri de, fiyat olarak ölçüye bağlı olarak değişken bir yapıdadır.

Bazı alışveriş sitelerinde satılan ve belirli ölçülerde olan  modellerin fiyatı, nispeten daha ucuzdur. Ancak kapı ve pencere ölçüsü değiştiği ve kalite farkı olduğu için, sipariş üzerine imal edilen sineklikleri tercih etmek, daha mantıklı olacaktır.

Bazı durumlarda ilave kasa ve renk seçenekleri de fiyatı etkileyen unsurlardandır.

Kapı fiyatları, malzeme türü ve ölçülerinin dışında, birçok firmada farklı fiyat aralığına sahiptir. Burada önemli olan kullanılan malzeme ve kaliteli işçiliktir.

Pencere fiyatları, pencere ölçülerine göre farklılık gösterebilir.

Kaliteli, yaygın servis ağı bulunan, her türlü renk ve modelde üretim yapan firmamız, deneyimli personelimizle her zaman hizmetinizdedir.

Sitemizde yer alan modellerden, zevkinize ve ihtiyacınız uygun olanları seçebilirsiniz. Fiyat almak için bizleri aramanız yeterli olacaktır. Kapı ve pencerenizin ölçülerini aldıktan sonra sizlere fiyat konusunda yardımcı olabiliriz. Sitede yer alan renk kartelasından dilediğiniz rengi belirleyebilirsiniz. Resim galerimizde yer alan örnek ürünleri inceleyerek de fikir sahibi olabilirsiniz.

Kaliteden ödün vermeden, en ekonomik modelleri biz üretiyoruz. Bu konuda oldukça iddialıyız.