Duşakabin

Duşakabin

Günümüz de hayatımıza dahil olan kullandığımız birçok ürün yenilenmiş daha kolay ve kaliteli bir kullanıma hazır hale getirilmiştir. Bu ürünlerin başında duşakabin sistemleri yer almaktadır. Banyolarınızın sürekli temiz kalmasını, tüm etrafının ve banyoda bulunan malzemelerin ıslanmasını önlemektedir.

ara

Yenilenen duşakabin modelleri ile kullanılan malzeme kalitesiyle daha uzun ömürlü olmaktadırlar. Herkesin zevk ve ihtiyacına göre kolayca bulabilmektedirler.

Duşakabin Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

DuşakabinÖncelikli seçtiğiniz ürün ve firmanın işini kaliteli yapması önemlidir. İleride yaşayacağınız problemlerin önüne geçmiş olursunuz böylece. Firmamızda kullandığımız tüm ürünler kaliteli ve garantilidir. Duşakabin seçiminizde önemli noktalar vardır. Bunlar;

 • Kullanım alanlarını göz önüne alarak banyonuzun, şekli ve yerine göre doğru bir model ve yere konumlandırmalısınız. Yapılan doğru işlem sayesinde hem banyonuz da ki boş alanı çok fazla kapatmamış, daraltmamış olursunuz. Hem de ürünün işlevinden tam olarak doğru bir şekilde yararlanmış olursunuz.
 • Ürünün hareketli olan bölmeleri önemlidir. Bu yüzden kullanılan malzemesine dikkat etmelisiniz.
 • Ürünün montajlanması kusursuz olmalıdır. Nemin oluşmasını engelleyen, su taşmasına izin vermeyen özellikte ki ürünün montaj işlemi düzgün yapılmalıdır.
 • Montaj yaparken slikon ya da fitillerin kaliteli olması işlemin doğru yapılmasını sağlamaktadır. Eğer tam tersi olursa zamanla su sızdıran duşakabininizin yapısı bozulmaya başlayacak ve büyük sorunlarla ile uğraşmanıza sebep olacaktır.
 • Banyoda oluşan sıcaklıktan dolayı nem oranı mutlaka olur. Bu yüzden ürününüzün üzerinde ki kaplama veya boyaların zamanla tahrip olmaması için kaliteli olması gerekir.
 • En önemlisi ise tüm bu işlemleri yapacak firma ve kullandığı ürünlerin kalitesi ve garantisi var mı bakmanız gerekmektedir. Firmamız tüm bu işlemler garanti sunarak engin deneyimlerimize dayanarak müşteri memnuniyetine önem veren kaliteli bir hizmet sunmaktayız.

Duşakabinin Camı Nasıl Olmalıdır

Duşakabin de seçtiğiniz cam çok önemlidir. Mutlaka kaliteli bir ürün olması gerekir. Ucuz olsun veya modeli şekli güzel diye özensizce üretilen bir camı seçmemelisiniz. Yoksa ileride sizlerin problem yaşamanıza neden olur.Duşakabin fiyatları

Duşakabinler de kullanılan 2 çeşit cam vardır. Polistren yani mika ve temper adında ki camlardır. Polistren camlar; desen işleme ya da üretilirken bu aşamalarda meydana gelen camın yüzeyinde ki ufacık çizik ya da kırıklar olabilmektedir. Bu tarzda ki kalitesiz camlar banyoda kullanımız da meydana gelen sıcak ortamdan dolayı esneme veya büzülme gibi olumsuz tekiler verecektir. Dayanıksızdırlar. Zamanla yıpranan bu camlar üzerlerinde ki ufacık olan çizgilerden dolayı kırılabilirler. Daha fazla sorunlara yol açarlar bu şekilde. Temperli duşakabin camlarda yaşamanız çok zor bir durumdur. Bu yüzden firma olarak siz müşterilerimize temperli camlı olan ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Duşakabin Camları Nasıl Temizlenmelidir

Uzun yıllar bu işte engin tecrübelerimize ve bilgilerimize güvenerek sizlere sunduğumuz duşakabininizin temizlik yolları şu şekildedir.

 • Doğal yöntem olan; sirke ve karbonat karışımıdır. Bu ikiliyi karıştırarak macun kıvamında olunca sünger ile camlarını ovalayın. Biraz bekledikten sonra su ve sünger yardımı ile ovalayarak durulayın. Ve mutlaka kurulayın.
 • Yağmur kaydırıcı olarak araçlarda kullanılan spreyler de banyonuz da çok işe yarar. Cama bu ürünü uyguladığınız da uzun bir süre temiz görünmesinin sağlarsınız. Bunu uygulamadan önce cam kuru olmalıdır. Hatta sirke ve karbonat uyguladıktan sonra bu sprey ile tekrar uygulayıp temiz bir bez ile kurulayın.
 • Özel üretilen temizlik ürünlerinden yaralanabilirsiniz. Temizliklerde kullanılan kireç çözücüler, krem temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz. Sünger ile ovalayarak yüzeyi temizleyin ardında su ile durulayın. Yüzeyi mutlaka kuru bir temiz bez ile temizleyin. Aksi halde su lekeleri kuruyunca leke olarak kalır.

Duşakabin Çeşitleri

Duşakabin modelleriDuşakabinler banyonuzun içine göre, iç dizaynına ve dekorasyona göre sizin zevkinize göre seçim yapabileceğiniz birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

 • Lüx olarak duşakabin
 • Altın sarısı olan duşakabinler
 • Cam duş kabin modelleri
 • Özel duş kabinleri
 • Modern lüks duş kabinleri

Duşakabinlerde Farklı Seçimler Mümkündür

Önceden pleksiglas adında ki sert şeffaf plastikten oluşan bu ürün kullanılmakta banyolarda. Evinizde kullandığınız duşakabin neme, ısıya, suya karşı dayanıklı olmalıdır. Esneme olayı söz konusu olmamalıdır. Bu ürünler de sert plastik olmasından dolayı kolay kolay kırılmaz ve temizliği de oldukça pratiktir.

Yorum yapın