Sineklik

Anasayfa/Sineklik
Sineklik 2018-03-18T12:49:06+00:00

Sineklik

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında bir nebze olsa serinlemek için yaptığımız en basit iş balkon kapılarını ve pencereleri açmaktır. Açılan kapı ve pencereler az da olsa serinlemek için bir sebep oluştursa da dışarıdan içeri giren sadece serinlik olmayıp aynı zamanda sinek ve böcekler de eve davet edilmiş olur. Bütün bir yazı sineklerin ısırıklarından kaynaklanman kaşıntı ve böcek ısırıklarının sebep olduğu kızarıklıklar ile geçirmek istemeyenler için en güzel çözüm açılan yerlere sineklik taktırmaktadır.  Bu pratik çözüme ulaşmak için yapılması gereken Mobilya & Dekorasyon, Bahçe, Bahçe kovucuları kategorisi altında yer alan kapı pencere sineklikleri arasında seçim yapmaktır.

ara

Evin içinde sinek vızıltısından kurtulmak ve salon, mutfak, çocuk odası ve yatak odası gibi alanlara sızabilecek böceklerden uzak, rahat ve konforlu bir yaşam için farklı boylardaki kullanım alanları için özel olarak üretilen modellerden birini seçmek yeterlidir. Kapı, pencere, cam için ayrı ve özel olarak üretilen sineklikler ev dekorasyonuna uygun olarak seçilebilecek farklı renk ve çeşitlilikte kullanıcılarına hizmet etmek için üretilmiştir.

Sineklik Fiyatları

Ev, iş yeri, tatil mekanları, oteller gibi yaşam alanlarında sinek ve böcek gibi haşerelerden uzak huzurlu saatler geçirmek için kapı, pencere ve pimapen için özel olarak çeşitli renk ve modellerde üretilen sinekliklerden birini kalkan olarak kullanılabilir. Sineklik fiyatları kullanılacak alanın ebatlarına, modeline, rengine, kullanılan malzeme ve markasına göre değişmektedir. Firmamız en kaliteli profil ve tül gibi malzemelerden oluşan sineklik çeşitleri üretmektedir. En çok tercih edilen renkler arasında bulunan beyaz ve siyah sinekliklerin açık kapı ve pencereden esen esinti ile birlikte kara sinek, sivri sinek, eşek arısı, böcek gibi haşereleri evinizden uzak tutmak için üretilmiştir. Kullanımı oldukça basit olan bu ürünler pencere ve kapı sistemlerine uygulanmaktadır. Tercih edeceğiniz imal etmiş olduğunuz çeşitlerin kalitesi ve güvencesi ile kapı pencere sineklikleri arasında ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun seçeneklerden biri seçilebilir.

Sineklik Çeşitleri

Sineklik çeşitleri kullanılacakları alanlara göre değişiklik göstermektedir. Farklı odalarda ve alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan kapı, pencere, pimapen, cam ve cam balkon sineklikleri incelenerek uygulanacak alana en uygun olan tercih edilir. Yaz aylarında genellikle açılan pencerelere takılmak için üretilen pencere sineklik ürünleri özel bantlarla sabitlenen ayarlanabilir tüllü ve mıknatıslı çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin beyaz, siyah ve kahverengi renk alternatiflerinden biri tercih edilebilir.

Böcek ve sinek girecek endişesini yaşamadan rahatça balkon ve evin diğer dışa açılan kapıları için çeşitli marklar tarafından üretilen kapı sineklik ürünleri, ailenin bütün fertlerini koruma altına alıp güvenli bir şekilde konforlu ve rahat hayat sürmelerine destek olur. Siyah, beyaz, açık meşe, altın meşe, maun ve ral renklerde üretilen kapı sinekliklerinin arasında siyah ve beyaz renkler daha çok tercih edilmektedir. Kapınızın durumuna ve evinizin dekorasyonunu düşünerek ister düz, ister pileli, ister dikey veya ister yatay çeşitlerinden biri seçilebilir.

Pimapen sineklik, PVC pencere ve kapı sistemlerine olabilecek şekilde üretilmiştir.  Bu ürünler kanat şeklinde açılma ve lazım olduğunda takılma, ihtiyaç sona erdiğinde ise çıkarılma avantajlarını sağlayan bir üründür. Devamlı takıp çıkarmanın zahmetli olduğunu düşünenler için sabit kullanım alternatifi de bulunmaktadır. Kolay monte edilebilen, yıkanma ve silinme özelliği bulunan pimapen sineklikler düşey olarak hareket edebilmektedir. Sineklik profilleri beyaz elektrostatik boyalı alüminyum olup köşe birleştirme parçaları plastik enjeksiyondur. Tutma yerleri plastik, menteşeleri ise güneş ışınlarına dayanıklı özel plastiktir. Kilitlemek için ayarlanabilir mıknatıslı sineklik çıtçıtı kullanılır. Görüşü engellememek için özel cam elyaf teli kullanılmaktadır. Kanadın sabitlenmesi için gergi kordonu kullanılmaktadır.

Sineklik Modelleri

Kapı, pencere, cam ve pimapen çeşitleri bulunan sinekliklerin dört farklı modeli bulunmaktadır. Sineklik modelleri, plise, menteşeli, stor , sürme yani sürgülü olarak sıralanabilir. Birbirinden farklı özellikleri ve görüntüleri olan bu sinekliklerden pencere veya kapı yapısına uygun olan biri tercih edilip kullanıldığında bütün aile bireyleri yaz gecelerini ve günlerini güzelce geçirme fırsatı bulacaktırlar.

sineklik

 

sineklik modelleri

Cam balkon, dışa açılan kapılar ve Fransız balkonlar için ideal olan plise sineklikler tam bir yeniliktir. Tek parmakla açılıp kapanma özelliğinden dolayı kullanımı oldukça basittir. Açıldığında yer kaplamadığından her türlü kapıda kullanılabilir. Sinekliğin tül katlama yerlerinde açılma ve kapanmadan ve dış etkenlerden çok yıpranma olduğundan özel olarak üretilmektedir. 12 renk alternatifi bulunan plise sinekliklerin RAL renklerinde boyama imkanına mevcuttur.

Kasalı ve kasasız olarak üretilebilen temizliği kolay, kullanımı rahat menteşeli sineklik modelleri her pencere ve kapıya uyma özelliğine sahiptir. Menteşeli sineklikler daha çok giriş ve çıkışın olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Kullanılan aksesuar sayesinde tak ve çıkar modeline dönüşebilir.

Yay frenleme sistemi ile pencerelerde dikey, kapılarda yatay olarak kullanılan stor sineklikler alt kilitten kurtulduktan sonra yukarı doğru yavaşça açılır. Kimyasal madde içermeyen stor sineklikler istenilen ral renk seçenekleriyle tüm ortamlara uyum sağlayabilir. Görünümü şık olan sinekliklerin tülü ve borusunun oluşturduğu 42 mm boyutundaki dayanıklı alüminyum kutuda gizlenir.

PVC ve alüminyum kapılara dışarıdan monte edilen sürme veya sürgülü sinekliklerin en önemli özelliği rulmanlar üzerinde çalışmasıdır. Sürme sineklik sistemi, mevcut sineklik sistemleri ile karşılaştırıldığında bir çok avantaja sahip olup kullanımı kolay ve yer kaplamaz özelliği ile çok tercih edilmektedir.

 

Hemen Ara