Panjur Makas Tamiri

Panjur Makas Tamiri

Panjur makas tamiri panjurların uzun ömürlü bir kullanım sağlaması açısından oldukça önemlidir. Panjur makasları panjurun öne doğru gitmesini yani açılmasını sağlayan ve kendinize doğru çektiğinizde ilk pozisyonunu almasını sağlayan mekanizmanın adıdır. Panjur makasları panjurun kullanımı açısından oldukça önemli parçalardır. Tüm panjur sisteminin ağırlığını kontrol eden bir mekanizma olduğu için oldukça sağlam malzemelerden yapılırlar. Ancak tabi ki panjur makasları da birçok nedenden dolayı kullanılamaz hale gelebilir veya bozulabilirler. Bu gibi durumlarda panjur makaslarınızı değiştirmekten ve evinize size bu konuda yardım edebilecek bir panjur ustası çağırmaktan başka çareniz kalmaz. Panjur değiştirme işinde ehilleşmiş ve her türlü panjurun bakım ve tamirinde oldukça beğenilen bir firma olmayı başarmış ekibimiz sizlere bu konuda her zaman yardım edebilir.
Panjur Makas Tamiri

Panjur Makası Kırılması

Panjur makasları bazı durumlarda kırılabilir. Aliminyum lamellerin tüm ağırlıklarını kontrol eden ufak parçalardan oluşan panjur makasları tabi ki bazı durumlarda kırılabilirler. Aslında bu kırılmaların en genel nedenlerinden biri de kullanım hatasıdır. Panjurun panjur makaslarını çok hızlı bir şekilde çekip itmek ya da iki makası farklı hızlarla yani paralel olmayan hız ve sertlikte çekmek gibi kullanım hataları panjurların makaslarının kırılmasına neden olan başlıca sebeplerdendir. En doğru kullanım yavaşça ve iki makasın da aynı hızda gelmesini sağlayacak şekilde yani eşit bir güçte çekmek ya da itmektir.

Panjur Önüne Binen Yükler

Özellikle evlerin annelerinin oldukça sevdiği cam önü saksılar ve çiçekler de panjur makaslarının bir diğer düşmanıdır. Saksı ya da herhangi bir cismi makası zorlayacak şekilde yerleştirmeniz makasların kırılmasına neden olabilir. Panjur makası tamiri gerektiren en büyük nedenlerden biri de bu gibi cam önü malzemelerdir. Özellikle dışarıdan bri müdahale olduğu zaman makasların sıkışmasına neden olan ve sonucunda makasların kırılmasına neden olan bu gibi kullanımlardan uzak durmanız gerekiyor. Panjurunuzun uzun ömürlü olmasını sağlamak için makaslara zarar vermekten kaçınmalısınız.

Hava Olayları

Panjur makası tamirini gerektirecek bir diğer durum da panjur makaslarının zaman içinde paslanması ya da oksitlenme yaşamasıdır. Panjurlar pencere önü yani evin dışında yer alan sistemler oldukları için dış etkenler yani yağmur, çamur, kar gibi hava olayları ve ısı değişimleri panjur makaslarınızın paslanmasına ve oksitlenmesine neden olabilecek kısıtlar arasında yer alır. Bu durum için alınabilecek en büyük ve en kesin önlem ise panjur makaslarının sık sık yağlanarak kullanılmasıdır. Panjur makaslarınız için uzun süreli bir kullanım hedefliyorsanız kesinlikle makasları sık sık yağlayarak kullanmalısınız. Yağlanmış makaslar hem daha kolay açılıp kapanmaya neden olur hem de pas ve oksitlenmenin önündeki en büyük korunaktır.

Kırılmış Makaslar Nasıl Değiştirilir?

Panjur makası tamiri genelde makasların değiştirilmesi şeklinde yapılır. Makasların değişiminde de tek bir makasın değişimi yerine takım halinde yani iki makasın birden değiştirilmesi şeklinde bir uygulama yapılır. Genelde kullanım sorununuz makasların zor açılıp kapanması ile ilgili ise panjur makaslarınızın değiştirilmesi yerine makasların yağlanarak yumuşatılması önerilir. Ancak kırılmış makaslar için değişim genelde şarttır. Bazı ufak arızalarda ya da vida zedelenmelerinde tamir mümkün olurken makaslar panjurun kullanımı açısından önemli parçalar oldukları için genelde değişim en çok kullanılan tamir yöntemlerinden biridir. Kırılmış makaslar önce eski makasların vidalarından tek tek sökülmesi, ardından da yerine yeni makasların monte edilmesi şeklinde uygulanan bir işlemdir. Siz de kırılmış panjur makaslarınızın değişimi ya da tamiri gibi konularda işinde uzman firmamızdan yardım alabilir ve panjurlarınızı profesyonel ekibimize emanet edebilirsiniz.

Panjur Makası Tamirinde Yerimiz

Panjur makası tamiri konusunda uzman ve oldukça bilgili olan firmamız sizler için en kesin tamir hizmetini yıllardan bu yana sunmaktadır. Siz de panjurlarınızın tamiri ve bakımı konusunda firmamızla görüşerek iletişime geçebilir, hem uygun fiyatlı hem de garantili hizmetimizin keyfini çıkarabilirsiniz. Oldukça profesyonel ve başarılı bir ekibe sahip olduğumuz için her türlü panjurun tamir ve bakımında uzmanlığımızı büyük bir gururla ortaya koyuyoruz. Siz de firmamızı arayarak iletişime geçebilir ve bizlere panjurlarınızı emanet edebilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana bu işi yapmış ve profesyonelleşmiş bir ekiple çalıştığımız için aradığınız adres burasıdır.

Yorum yapın