Plise Sineklik

Plise Sineklik

Plise sineklik modelleri tam bir yenilik olmakla birlikte özellikle Fransız balkon, cam balkon, balkon kapıları ve dışa açılan kapılar için son derece ideal olan bir üründür. Plise (Pileli) Sineklik  modellerinin açılıp kapanma şekli de son derece basittir.

ara

Tek parmakla açılıp kapabilmesi büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Açıldığı zaman yer işgal etmemesinde ötürü de her türlü kapı ve pencerelerde rahat bir kullanım olanağı sağlar.

Görünümü en az etkileyen ve temizliği en kolay sineklik çeşidi olan plise sineklik yapımı kasa olarak 15×40 alüminyum profil yardımıyla yapılır. Panjur montaj problemi yaşanan pencereler için ise 15×28 özel profil sayesinde aynı özelliklere sahip olarak üretilir. Plise sinekliklerin en önemli yerleri olan tülü ise, katlama yerlerinden ötürü dış etkenler ve açılıp kapanma etkenlerinden dolayı en çok yıpranma payına sahip olan yerlerdir. plise sineklik tülü üretimi Almanya’da yapılmaktadır. Renk alternatifleri ise diğer modellerimizde olduğu gibi istenen renklerde boyanabilmektedir.

plise sineklik fiyatlarıplise sineklik

Pileli Sineklik

Dar mekanlarda uygulama sıkıntısı olmayan pileli sineklik çeşitleri, dışarı veya içeri açılıp kapanma durumu olmadığından ötürü bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Kendi içine katlanabilme özelliğine sahip olması mekanizmalarına hem lüks bir görünüm hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Sineklik sistemlerine yepyeni bir bakış açısı getiren bu sistem son derece sorunsuzdur. plise sineklik profilleri alternatif çözümleri bünyesinde barındırması sayesine ise diğer sistemlerden çok daha üstün özelliklere sahiptir.

Dikey Plise Sineklik

40×35 alüminyumdan üretilmiş olan dikey Plise (Pileli) Sineklik modellerinin tülü tül kutusuna katlanabilme özelliğine sahiptir. Bırakılan yerde durur ve tamamının açılmasına ihtiyaç vermez. Ahşap, PVC ve alüminyum gibi her türlü doğramada sürme, menteşeli, Hebeschiebe ve Wolksagen Sürme kapı ve pencere sistemlerine uygulanabilir. Kapılarda genişlik oranı 400 cm ve yükseklik oranı ise 260 cm olarak da uygulanabilen dikey plise, görünümü en az etkileyen sineklik sistemlerinden biridir. Açıldığında yer işgal etmemesinden ötürü de her türlü pencere ve kapılarda uygulanabilir. Alternatifsiz tek sistem olan bu sistem rüzgarlı havalarda ise çalıştığı kanallardan dışarı asla çıkmaz.

Yatay Plise Sineklik

Pencerelerin ve kapıların estetik yapısını bozmayan bu sistem şık bir tasarıma sahiptir. Her türlü iklim koşullarına dayanıklı olan yatay plise sineklik modelleri kış aylarında bile ürünün dışarı çıkarılmadan kullanılmasına olanak sağlar. Pileli görünüme sahip olan tüller dalgınlık sırasında bile tüle çarpma olasılığına karşı kendini fark ettirme özelliğine sahiptir. Yatay plise sineklik fiyatları oldukça makul olmakla birlikte, balkon camlama işlemlerinde de uygulanabilir. Gerektiği zaman rahatça toplanabilen tek sistem olma özelliğine sahiptir. İçeriğinde kullanılan tül, özel fiberglas tül olmasından ötürü uzun yıllar boyunca dayanıklılığını korumaktadır. Her türlü PVC, ahşap ve alüminyum doğramalara uygulanabilmektedir. 400 cm genişlik ve 270 cm yüksekliğe kadar da üretilebilmektedir. Demonte şekilde taşınabilmesi sayesinde taşıma sırasında olan giderleri minimum düzeyde tutmakla birlikte, lüks görünümü sayesinde de mekana zenginlik katar.

Duble Plise Sineklik

Stor kapı sistemlerinde olduğu gibi tül toplama özelliğine sahip sert mekanizmasının bulunmaması ve arzu edildiği durumlarda istenildiği yerde bırakılması sayesinde Plise (Pileli) Sineklik oldukça rahat bir kullanım imkanı sağlar. Stor sineklik çeşitlerine göre en sorunsuz olan alternatiftir. Duble pileli sineklik fiyatları oldukça uygun olmakla birlikte üstte ve altta eşit basan sağlam tekerlek sistemi sayesinde çocuklar için de son derece rahat bir kullanım kolaylığı sağlar. Duble plise sineklik siteminde kapı açılıp kapanmasında kullanılan boy profili, mekanizmanın yaylı olmasından ve geriye toplanmasından dolayı tam olarak orta ağırlık merkezinden tutturulması gerekir. Gerektiği şekilde tutturulmadığı takdirde ise profil dengesiz bir şekilde geriye doğru gider. Bu sebepten ötürü de kanaldan çıkar. Hareketli sisteme sahip olan kapılar ve pencereler için en uygun olan sistemdir. Manzaranın engellenmesine ve görüntü kaybına da sebep olmaz.

Plise Sineklik Malzemeleri

Hem yatay hem de dikey bir şekilde uygulanabilen Plise (Pileli) Sineklik tül sineklik modelleri içinde en rahat ve en lüks olanıdır. Yüksekliği en fazla 300 cm, genişliği ise 400 cm olarak uygulanabilmektedir. PVC doğrama ve ahşap gibi bütün pencere ve kapılara uygulanabilir. Menteşeli modellere göre evin içine açılarak mekan daraltma sorunu yaşamamasından ötürü mekanları genişletme adına uygulanabilecek olan en ideal sistemdir. Gerektiği zaman rahatça toplanabilir. İthal tül kullanımı sayesinde de her mevsim koşulunda rahatlıkla kullanılabilir ev kışın çıkarılmasına gerek kalmaz.

 

Hizmetimizi Oyla page

Yorum yapın

Whatsapp Destek Hattı
Hemen Ara